Reklama drukowana na busa z plandeką.

Rodzaje plandek samochodowych

Spotykamy je nieustannie na swojej drodze, zwłaszcza gdy uczestniczymy w ruchu drogowym. Plandeki samochodowe to wyroby, które napotykamy, mijając popularne tiry czy też auta osobowe z naczepami. Produkty te przeznaczone są do zabezpieczania przewożonych towarów podczas podróży. Chronią ładunek przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi czy też wypadnięciem. W dodatku są świetnym nośnikiem reklamy, gdyż umieszczone na nich logo jest wyeksponowane, w ten sposób promując dane przedsiębiorstwo. Mało kto wie, że możemy wyróżnić kilka rodzajów plandek samochodowych, a także podzielić je ze względu na przeznaczenie oraz właściwości. Choć pierwsza charakterystyka jest znacznie popularniejsza, to zaczniemy od tej drugiej.

Plandeki samochodowe odporne na różne warunki

Wyobrażając sobie te produkty, mamy przed oczami w szczególności ich wytrzymałość oraz elastyczność. Jednak wyroby te mogą być wytwarzane, by zaspokoić konkretne potrzeby Klientów i niekoniecznie muszą być odporne na wszystkie warunki atmosferyczne. Stąd plandeki samochodowe możemy podzielić na:

  • wodoodporne (są stworzone z materiałów nieprzepuszczających wodę oraz wilgoć, chronią również przed zanieczyszczeniami),
  • przepuszczające powietrze (zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w obrębie załadunku, ale za to są słabo odporne na wilgoć), odporne na wysokie temperatury (wykonane z materiałów, jak sama nazwa wskazuje,
  • odpornych na wysokie temperatury. Służą zabezpieczaniu towarów w ekstremalnie ciepłych warunkach pogodowych).

Plandeki samochodowe ze względu na sposób przeznaczenia

Znacznie częstszym podziałem, który możemy spotkać, jest ten dotyczący zastosowania tego rodzaju produktów. Możemy je bowiem spotkać na pojazdach wielkogabarytowych lub popularnych tirach, gdyż służą one okryciu auta. Dlatego też rozróżniamy:

  • plandeki przeznaczone do wywrotek: wytwarzane są w większości przypadków na specjalne zamówienie klienta i służą do zabezpieczania podczas transportu materiałów sypkich, takich jak piasek
  • plandeki ze stelażami: tak jak wyroby wymienione powyżej najczęściej konstruowane są na zlecenie klienta. Chronią towar przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wytwarzane są z kilku materiałów.
  • Przeznaczone do przyczepek: jeden z najczęściej spotykanych rodzajów. Wykazują się dużą odpornością mechaniczną, a także zabezpieczają ładunek przed deszczem czy dużym wiatrem.
Kotara magazynowa

Bramy Plandekowe

Odpowiednio dopasowane bramy i kurtyny umożliwiają swobodny dostęp do środka namiotu lub hali. 

Tworzymy bramy przesuwne, rolowane oraz uchylane- wszystkie dopasowane do konstrukcji i zgrzewane od podstaw!

Ściany Boczne

Ściany plandekowe tak samo jak dach, wykonujemy z plandeki o gramaturze 680g.

Wykończenie plandek bocznych zależne jest od rodzaju namiotu i Państwa wymagań. Dopasowujemy najlepsze rozwiązania, tak aby zabezpieczyć wnętrze, nie zapominając o łatwości użytkowania!

Wszystko zależy od Państwa wytycznych!

Hak Stalowy Obrotowy Deki

Wywietrzniki i Świetliki

Dbamy o każdy szczegół, abyście byli Państwo w 100% zadowoleni z Naszej pracy. Żeby zapewnić pełną satysfakcję, tworzymy również takie elementy jak wywietrzniki czy okna ze specjalnej folii przezroczystej.

Plandeki tworzymy od zera i dopasowujemy do każdego wymiaru- dzięki temu możemy nanieść takie wymiary i wykończenia, jakie tylko Państwo będziecie potrzebować :)

Brama Plandekowa

Plandeka Na Dach

Górna powłoka konstrukcji głównie wykonywana zostaje z plandeki  o gramaturze 680g. Wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiały PCV. 

Powłoki są w 100% odporne na warunki atmosferyczne i zostają wykorzystywane przez kilkadziesiąt sezonów- 365 dni w roku!

Kotara przemysłowa z folią przezroczystą Deki

Mocowania

Do każdej konstrukcji dobieramy odpowiednie mocowania, tak aby uzyskać idealny naciąg i naprężenie plandek.

Właściwe dobranie elementów mocujących sprawia, że minimalizujemy ilość zatrzymujących się opadów deszczu oraz śniegu. Dzięki temu, plandeka spełnia również funkcję ochronne oraz wizualne.

Łączenia

Łączenia plandek zależne są głównie od konstrukcji. Najczęściej wykonywane przez Nas wykończenia pozwalające na łączenie plandek to taśmy kedrowe i rzepy zamocowane bezpośrednio na plandece.

Aby zapewnić szczelność plandek, dobieramy najlepszy format łączenia, a jeśli zajdzie taka potrzeba- plandeki mocujemy również za pomocą płaskowników i odpowiednich śrub, wkrętów oraz nitów.