Altanka plandeka PCV

Jak zabezpieczyć altankę i taras na zimę?

Każdy właściciel ogródka wie, że należy go odpowiednio pielęgnować latem i wprowadzać skuteczne zabezpieczenia przed zimą. Ta sama zasada dotyczy również altanki i tarasu, tylko w ten sposób można uchronić je przed działaniem wiatru, śniegu, mrozu czy deszczu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, o nic się nie martw, wszystkie wskazówki znajdziesz w naszym artykule!

ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.

Przede wszystkim przygotuj niezbędne akcesoria z odpowiednim wyprzedzeniem. Wczesna jesień, to idealny czas na to, aby poszukać i zamówić właściwą plandekę do okrycia danej powierzchni. Jej wybór warto skonsultować z profesjonalistą, który zasugeruje najlepszy rodzaj tkaniny. Jeśli ma posłużyć przez lata, powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale także zmienne czynniki atmosferyczne – deszcz, mróz i śnieg. W zależności od modelu, tego typu pokrycia najczęściej wykonuje się z polietylenu lub polichlorku winylu o różnej grubości. W przypadku altanek zazwyczaj stosuje się plandeki PVC 650g/m2, właśnie ze względu na ich dużą wytrzymałość.

Skuteczna ochrona altanki

Jeśli chcesz zminimalizować liczbę szkód spowodowanych zmiennymi czynnikami atmosferycznymi, masz na to kilka sposobów. W zależności od preferencji możesz wykorzystać w tym celu plandekę:

1. Bez okien, to najtańsze rozwiązanie, polegające na osłonieniu obiektu z każdej strony grubą plandeką. W ten sposób ochronisz drewniane ściany, ale również wnęki okienne. W tym przypadku, w zupełności powinna wystarczyć plandeka z tworzywa PE. Jeśli jednak szukasz tworzywa o jeszcze większej wytrzymałości, postaw na materiał PVC. Jest dużo sztywniejszy, a co za tym idzie bardziej odporny na zmienne czynniki atmosferyczne.

 

2. Z oknami, sprawdzą się dla osób, które chcą nie tylko zabezpieczyć altankę, ale również korzystać z niej przez cały rok. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli, przeźroczyste jak sama nazwa wskazuje wykonane zostały z prześwitującej tkaniny, którą można podwinąć i swobodnie wejść do altanki. Takie rozwiązanie sprawdzi się przez cały rok – nie tylko zabezpieczy altankę zimą, ale również pozwoli stworzyć doskonałe miejsce do spędzania czasu latem, nawet w razie niepogody.

Tak naprawdę oba sposoby są dobre, dlatego warto wybrać taki, który najlepiej odpowie na potrzeby użytkowników. W altance przeznaczonej do użytku rekreacyjnego polecamy podwijane plandeki, natomiast w przypadku obiektów służących głównie do przechowywania, sprawdzą się te bez okien z tworzyw PE i PVC.

Skuteczna Ochrona Tarasu

Podobnie jak w przypadku altanki, równie ważne jest zabezpieczenie konstrukcji. Mimo tego, że tutaj również sprawdzą się jednobarwne pokrycia, lepszym rozwiązaniem będą te przeźroczyste lub w wersji z oknami. W ten sposób zabezpieczysz taras, a jednocześnie nie ograniczysz dopływu światła słonecznego, którego w okresie jesienno-zimowym i tak jest niewiele. Najczęściej stosuje się pokrycia wykonane z polietylenu, a także grubsze z PVC. Tak okryty taras, będzie skutecznie chroniony przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi, a przy tym pozwoli na odpoczynek, na świeżym powietrzu.

Plandeka – Inwestycja Na Lata!

Mimo tego, że zakup plandeki ochronnej wiąże się z inwestycją, to przeznaczone na nią pieniądze szybko się zwrócą. Przede wszystkim dlatego, że folie te można stosować wielokrotnie, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się przez kilka kolejnych sezonów. Wysokiej jakości materiały odporne na działanie promieni słonecznych oraz minusowe temperatury, mogą być stosowane przez cały rok. Decydując się na takie rozwiązanie, stworzysz doskonałe miejsce do odpoczynku dla siebie i bliskich.

Kotara magazynowa

Bramy Plandekowe

Odpowiednio dopasowane bramy i kurtyny umożliwiają swobodny dostęp do środka namiotu lub hali. 

Tworzymy bramy przesuwne, rolowane oraz uchylane- wszystkie dopasowane do konstrukcji i zgrzewane od podstaw!

Ściany Boczne

Ściany plandekowe tak samo jak dach, wykonujemy z plandeki o gramaturze 680g.

Wykończenie plandek bocznych zależne jest od rodzaju namiotu i Państwa wymagań. Dopasowujemy najlepsze rozwiązania, tak aby zabezpieczyć wnętrze, nie zapominając o łatwości użytkowania!

Wszystko zależy od Państwa wytycznych!

Hak Stalowy Obrotowy Deki

Wywietrzniki i Świetliki

Dbamy o każdy szczegół, abyście byli Państwo w 100% zadowoleni z Naszej pracy. Żeby zapewnić pełną satysfakcję, tworzymy również takie elementy jak wywietrzniki czy okna ze specjalnej folii przezroczystej.

Plandeki tworzymy od zera i dopasowujemy do każdego wymiaru- dzięki temu możemy nanieść takie wymiary i wykończenia, jakie tylko Państwo będziecie potrzebować :)

Brama Plandekowa

Plandeka Na Dach

Górna powłoka konstrukcji głównie wykonywana zostaje z plandeki  o gramaturze 680g. Wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiały PCV. 

Powłoki są w 100% odporne na warunki atmosferyczne i zostają wykorzystywane przez kilkadziesiąt sezonów- 365 dni w roku!

Kotara przemysłowa z folią przezroczystą Deki

Mocowania

Do każdej konstrukcji dobieramy odpowiednie mocowania, tak aby uzyskać idealny naciąg i naprężenie plandek.

Właściwe dobranie elementów mocujących sprawia, że minimalizujemy ilość zatrzymujących się opadów deszczu oraz śniegu. Dzięki temu, plandeka spełnia również funkcję ochronne oraz wizualne.

Łączenia

Łączenia plandek zależne są głównie od konstrukcji. Najczęściej wykonywane przez Nas wykończenia pozwalające na łączenie plandek to taśmy kedrowe i rzepy zamocowane bezpośrednio na plandece.

Aby zapewnić szczelność plandek, dobieramy najlepszy format łączenia, a jeśli zajdzie taka potrzeba- plandeki mocujemy również za pomocą płaskowników i odpowiednich śrub, wkrętów oraz nitów.