Pomiar sosnowego tarasu

Jak zamontować plandeki na altance?

Skuteczne zabezpieczenie ogrodu na zimę to podstawa, która jest bardzo istotna zarówno jeśli chodzi o rośliny, jak i pozostałe wyposażenie. O tym, w jaki sposób zabezpieczyć altankę pisaliśmy już w poprzednim artykule, natomiast w dzisiejszym wpisie dowiesz się jak zamontować plandekę ochronną krok po kroku.

Najważniejsze informacje

Nie daj się zaskoczyć zimie i przygotuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem. Obawiasz się, że montaż plandeki jest trudny i pracochłonny? Nic bardziej mylnego! Z naszą pomocą szybko sobie z nim poradzisz. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, przygotuj niezbędne narzędzia – młotek, wkrętarkę z zestawem wkrętów do drewna, miarę, poziomicę i ołówek – z ich pomocą znacznie ułatwisz i przyspieszysz sobie pracę.

Jak zamontować plandeki na altance?

Jeśli chcesz maksymalnie ułatwić sobie pracę zacznij od rozłożenia wszystkich zamówionych materiałów na równym podłożu. W ten sposób szybko określisz, na której ścianie należy umieścić dany kawałek materiału. Na tym etapie przydatny będzie również wspomniany wcześniej ołówek – opisz nim plandeki, dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pomyłki podczas ich mocowania.

Gdy powłoki są już opisane, należy przymierzyć je do ścian, na których będą montowane i dokonać kolejnych oznaczeń – tym razem na altance, w miejscach mocowania. Po zaznaczaniu, należy zamocować uchwyty obrotowe, a następnie umieścić na nich plandekę i zablokować uchwyty. Wszystkie wymienione w tym punkcie działania należy powtórzyć dla każdej powłoki ochronnej.

O czym musisz pamiętać?

Plandekę, ze względu na dość spore rozmiary najlepiej montować w dwie lub trzy osoby, zwłaszcza na etapie dopasowywania jej do ściany. Pamiętaj, aby tego typu prace wykonywać późnym latem lub wczesną jesienią – wtedy, gdy na dworze nie jest zbyt gorąco, ani zbyt zimno. Jeśli chcesz, żeby zamontowana powłoka ochronna służyła Ci przez lata, myj ją regularnie przy pomocy ciepłej wody i zawsze wycieraj do sucha. Nie używaj detergentów, ponieważ mogą one osłabić materiał. Skoro wiesz już wszystko o montażu, nie zwlekaj i złóż zamówienie jeszcze dziś, wszystko co niezbędne znajdziesz w naszym sklepie.

Kotara magazynowa

Bramy Plandekowe

Odpowiednio dopasowane bramy i kurtyny umożliwiają swobodny dostęp do środka namiotu lub hali. 

Tworzymy bramy przesuwne, rolowane oraz uchylane- wszystkie dopasowane do konstrukcji i zgrzewane od podstaw!

Ściany Boczne

Ściany plandekowe tak samo jak dach, wykonujemy z plandeki o gramaturze 680g.

Wykończenie plandek bocznych zależne jest od rodzaju namiotu i Państwa wymagań. Dopasowujemy najlepsze rozwiązania, tak aby zabezpieczyć wnętrze, nie zapominając o łatwości użytkowania!

Wszystko zależy od Państwa wytycznych!

Hak Stalowy Obrotowy Deki

Wywietrzniki i Świetliki

Dbamy o każdy szczegół, abyście byli Państwo w 100% zadowoleni z Naszej pracy. Żeby zapewnić pełną satysfakcję, tworzymy również takie elementy jak wywietrzniki czy okna ze specjalnej folii przezroczystej.

Plandeki tworzymy od zera i dopasowujemy do każdego wymiaru- dzięki temu możemy nanieść takie wymiary i wykończenia, jakie tylko Państwo będziecie potrzebować :)

Brama Plandekowa

Plandeka Na Dach

Górna powłoka konstrukcji głównie wykonywana zostaje z plandeki  o gramaturze 680g. Wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiały PCV. 

Powłoki są w 100% odporne na warunki atmosferyczne i zostają wykorzystywane przez kilkadziesiąt sezonów- 365 dni w roku!

Kotara przemysłowa z folią przezroczystą Deki

Mocowania

Do każdej konstrukcji dobieramy odpowiednie mocowania, tak aby uzyskać idealny naciąg i naprężenie plandek.

Właściwe dobranie elementów mocujących sprawia, że minimalizujemy ilość zatrzymujących się opadów deszczu oraz śniegu. Dzięki temu, plandeka spełnia również funkcję ochronne oraz wizualne.

Łączenia

Łączenia plandek zależne są głównie od konstrukcji. Najczęściej wykonywane przez Nas wykończenia pozwalające na łączenie plandek to taśmy kedrowe i rzepy zamocowane bezpośrednio na plandece.

Aby zapewnić szczelność plandek, dobieramy najlepszy format łączenia, a jeśli zajdzie taka potrzeba- plandeki mocujemy również za pomocą płaskowników i odpowiednich śrub, wkrętów oraz nitów.