Plandeki

Na rynku istnieje wiele rodzajów plandek. Wiemy, że na pierwszy rzut oka ciężko określić jaką wybrać najlepiej, ale nie ma w tym nic skomplikowanego!
Postaramy się rozwiązać wszelkie wątpliwości!

Gramatura

Grubość materiału podawana jest w gramach na metr kwadratowy (g/m2). Im wyższa gramatura, tym materiał jest grubszy, a co za tym idzie mocniejszy.

Do naszych prac dobieramy odpowiednie grubości materiałów, tak aby spełniały wszystkie wymogi.

Czynniki, które decydują o doborze jak najlepszej gramatury to przede wszystkim wytrzymałość oraz waga. Przykładowy metr kwadratowy materiału przy gramaturze 680g/m2 będzie ważył dokładnie 680g.

 

Zatem jak wybrać najbardziej optymalną gramaturę?

 Przede wszystkim trzeba się zastanowić jak długo plandeka będzie użytkowana oraz w jaki sposób. 

Przykładowy pokrowiec na meble ogrodowe, który zakłada się raz na jakiś czas, nie będzie wymagał takiej gramatury jak np. naczepa Tira, która otwierana jest przy każdym załadunku, nawet kilka razy dziennie.

Kotara na rolkach przesuwnych

Plandeka: 680g- 900g
Folia: 0.7mm

Plandeka 680g-900g

Plandeka 680g
Folia 0.7mm

Plandeka: 500g-900g

Plandeka: 680g-900g

50-210g

Płachty używane “na szybko” oraz na krótki czas użytkowania. Nasi klienci najczęściej stosują powyższe gramatury do jednorazowej ochrony przed deszczem lub kurzem.

400-500g

Plandeki, których najczęściej używają firmy produkujące  przyczepki towarowe dostępne w znanych sklepach budowlanych. Często stosowane do solidniejszej ochrony różnych materiałów.

630-680g

Gramatura, którą stosujemy najczęściej, ze względu na stosunek jakości do ceny. Najczęstszym zastosowaniem tej gramatury są przyczepy dla indywidualnych klientów, płachty oraz kotary.

900-950g

Typowa grubość, którą stosuje się na naczepy TIR oraz wywrotki. Plandeki o tej gramaturze często stosujemy do bardzo wytrzymałych pokrowców na przyczepy lub różnego rodzaju zabudowy.

1000-1150g

Najgrubsze oraz najwytrzymalsze plandeki. Takich gramatur najczęściej używamy do wykonania zbiorników wodnych oraz jako solidne zabezpieczenie podłoża. 

Kolor plandeki

Kolor każdej wykonanej przez nas plandeki dobieramy indywidualnie do Państwa wymogów!

W naszej ofercie posiadamy niemalże każdy możliwy kolor. Zaczynając od najczęściej stosowanych, podstawowych barwach, na specialystycznych kończąc.

Aby sprostać wszystkim wymaganiom, posiadamy kolory na specialne zamówienie!

Najczęściej stosowane kolory:

Zasób 42
Antracyt plandeka

Posiadamy również plandeki na specialne zamówienie. Jeśli żaden z powyższych kolorów Państwa nie satysfakcjonuje, zapraszamy do kontaktu!